Minilo je nekaj časa od izdaje Ubuntu 15.10.
Moram povedati, da sem sam trenutno zadovoljen tako z Ubuntu 15.10 ter Xubuntu 15.10. Napak je vse manj zaenkrat. Zato vsi, ki niste v nekem produkcijskem okolju, kjer je pomembna stabilnost, itd. lahko poizkusite novo izdajo tako da nadgradite starejšo izdajo preko interneta , vzame kar nekaj časa še posebej, če imate starejši računalnik in veliko programov nameščenih, ali pa namestite Ubuntu na nov prazen računalnik. Obstaja tudi oblika kjer imate tako Ubuntu kakor tudi Windows sistema oba na enem trdem disku nameščena. Vendar sam sem pristaš tega, da je Ubuntu na samostojnem računalniku, torej edini nameščen.
Začetniki se morate naučiti posodabljati in nameščati novo programsko opremo preko terminala z ukazom apt-get ali v grafičnem okolju z programom Synaptic ali Programsko središče Ubuntu. Sam najraje nameščam v Terminalu, ker se mi zdi najhitreje in najmanj obremenjujoče za sam računalnik. V primeru, da vam zadnje posodobitve kaj poslabšajo imamo v tem primeru na voljo pritisk tipk levi Ctrl in levi Alt sočasno in nato pritisk na F1 ali katero drugo do F6. F1 nam odpre prvi Terminal. Nato sledi vnos vašega uporabniškega imena in vašega gesla in že ste vstopili. Uporabniško ime in geslo potrdimo s tipko Enter za nadaljevanje postopka. Iz Terminala se vrne v grafično okolje s pritiskom na tipki levi Alt in F7. Torej držimo levi Alt in pritisnemo na F7. Na takšen način lahko preklapljamo med Terminalom in grafičnim okoljem.
Ko se boste malce bolj naučili o vsem tem in še marsičem boste spoznali, da Linux sistemi sploh niso neuporabni kot so včasih mislili nekateri, trenutno so v velikem porastu proti nekaj let nazaj. In tako je tudi ok.